Kontaktai UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192, 44151 Kaunas
Tel/Fax: 8 37 330686

Xypex veikimo principas vaizdžiai

Statybininkams, betono gamintojams ir visiems kitiems susiduriantiems su betono hidroizoliavimo problemomis kyla klausimų apie Xypex betono hidroizoliavimo kristalizacine technologiją veikimo principus. Animacijos pagalba vaizdžiai pasakojama apie veikimo principus. Labai padidintame kapiliaro piešinyje rodoma kaip Xypex chemikalai patenka į betono vidų ir kaip sukuriama betone kristalinė struktūra kuri hidroizoliuoja betoną net prieš labai didelįvandens spaudimą.

1. Betonas atrodo kaip vienalytė nelaidi medžiaga iki tol kol nepatyrinėjama atidžiau;
2…. matome, kad betone yra porėtas, jame matoma kapiliarai, mikro ir netgi makro įtrūkimai.
3. Tai padidintas kapiliaro betone vaizdas. Galima pastebėti, kad kapiliaro krašrtai padengti cemento hidratacijos produktais arba nehidratavusio cemento dalelėmis
4. Sudrėkinus betoną, kapiliarai yra įmirkomi vandeniu.
5. Kalcio hidrooksidas ir kitos tirpios medžiagos ištirpsta vandenyje esančiame kapiliaruose, o nehidratavusio cemento dalelės ir kitos netirpios medžiagos lieka ant kapiliaro sienelių.
6. Seno betono hidroizoliavimui, Xypex kristalizacijso technologija dengiama kaip danga.
7. Kai didelės koncentracijos danga kontaktuoja su kapiliaruose esančiu vandeniu atsiranda cheminis netolygumas.
8. Dėka cheminio netolygumo, vyksta Xypex dangoje esančių chemikalų difuzija į kapiliarus
9. Prasideda šalia paviršiaus katalitinė reakcija tarp XYpex aktyvių chemikalų ir cemento hidratacijos produktų bei nehidratavusių cemento dalelių. Kapiliaruose formuojasi netirpi kristalinė struktūra.
10. Kristalizacijso procesas tęsiasi gilyn į betoną, formuojama tanki kristalinė struktūra.
11. Xypex kristalizacijos technologija gali būti naudojama betono maišymo metu kaip betono priedas. Šiuo atveju Xypex aktyvūs chemikalai tolygiai pasiskirsto betono tūryje. Xypex aktyvių chemikalų šiuo atveju būna didesnė koncentracija vandenyje kuris yra kapiliaruose.
12. Bet kokiu atveju kapiliarai betone yra užpildomi kristalinės struktūros ir taip sandarinami. Xypex aktyvūs komponentai ir cemento hidratacijos šalutiniai produktai lieka uždaryti.
13. Betonas su Xypex yra visam laikui užsandarinamas net labai dideliam hidrostatiniam slėgiui. Xypex gali vėl pradėti veikt jei į betoną pateks vanduo.