Kontaktai UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192, 44151 Kaunas
Tel/Fax: 8 37 330686

Hidroizoliacija MS polimerų pagrindu

Tarpine grandimi tarp poliuretaninių ir silikoninių hidroizoliacinių medžiagų vadinami produktai MS polimerų pagrindu, apjungia geriausias šių dviejų medžiagų savybes ir leidžia nepaprastai efektyviai hidroizoliuoti pačias įvairiausias pastatų konstrukcijas.

Statybų pramonėje nuolat reikalingi kuo paprastesni ir universalesni sprendimai, tuo pačiu vis didėjant reikalavimams naudojamų medžiagų kokybei. Todėl kuriami nauji produktai, arba naujoms reikmėms pritaikomos senesnės technologijos. Taip yra ir su MS polimerais.

MS polimerai aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje buvo sukurti japonų kompanijos Kaneka Co. Didėjantiems statybų pramonės reikalavimams patenkinti, medžiagos buvo nuolat tobulinamos.

Pagrindinės MS polimerų funkcijos

MS polimerų pagrindu pagamintų medžiagų savybės ir panaudojimo galimybės niekuo nenusileidžia įprastesnėms poliuretaninėms ir silikoninėms medžiagoms. Puikios eksploatacinės savybės, geras sukibimas su negruntuotais pagrindais, jokios burbulų atsiradimo rizikos įrengimo metu, galimybė įrenginėti esant žemoms temperatūroms ir drėgniems paviršiams, lengvas ir greitas darbas bei didelis elastingumas. Šiomis savybėmis galima lengvai įsitikinti statybos aikštelėje.

Labiausiai vertinamos savybės:

  • Rišimasis net ypač drėgnoje aplinkoje, galimybė dengti ant drėgnų paviršių
  • Sukibimas su daugybe paviršių, nereikalingas gruntavimas
  • Produktų sudėtyje nėra jokių sveikatai ar aplinkai kenksmingų junginių bei tirpiklių
  • Didelis tamprumas
  • Minimalūs susitraukimai bėgant laikui
  • Gana greitas rišimasis
  • Nesensta
  • Atsparus UV spinduliams
  • Atsparus temperatūrų svyravimams

Paskutinės trys savybės yra pagrindiniai MS polimerų pagrindo produktų pranašumai prieš panašiems tikslams naudojamas poliuretanines, silikonines ir akrilines medžiagas. Konkrečios savybės priklauso nuo srities, kurioje medžiaga bus naudojama. MS polimerų medžiagas galima naudoti kaip ypač elastingus sandariklius, arba sukibimą gerinantį sluoksnį.

MS polimerinių ir poliuretaninių medžiagų palyginimas

Paprastai palyginimuose vardijami abejų medžiagų pranašumai. Palyginus su MS polimerais, poliuretanai turi du pagrindinius pranašumus. Sukietėjusios MS polimerų dangos paviršius būna kiek lipnus, todėl paviršius gali lengvai užsiteršti. Vienintelis kitas poliuretanų privalumas yra žemesnė kaina, nors tai dažnai gali nulemti, kuri medžiaga bus pasirinkta.

Kitais atžvilgiais, pranašesnės yra MS polimerų medžiagos. Jos yra atsparios UV spinduliams, pasižymi mažu susitraukimu, sudėtyje neturi kenksmingų junginių ir tirpiklių. Taip pat labai svarbu, jog MS polimerų medžiagas galima naudoti esant drėgniems paviršiams, o pūslių atsiradimo rizika įrengimo metu yra ypač maža.

MS polimerinių ir silikoninių medžiagų palyginimas

Pagrindinis MS polimerinių medžiagų pranašumas prieš silikonines yra atsparumas UV spinduliams. Be to, MS polimeriniai produktai nesitraukia ir, skirtingai nei kai kurie silikonai, nekenkia metalinėms konstrukcijų dalims.

MS polimerinių ir akrilinių medžiagų palyginimas

Trečia didelė medžiagų, konkuruojančių su MS polimerinėmis medžiagomis grupė, yra akrilinės medžiagos. Kaip ir prieš tai paminėtais atvejais, MS polimerų medžiagos savo savybėmis lenkia akrilines daugelyje sričių. Vienintelis akrilinių produktų pranašumas yra mažesnė kaina. Palyginus su akrilinėmis medžiagomis, MS polimerinės rišasi ir didelio drėgnumo aplinkoje, gali būti naudojamos esant nuolatiniam vandens spaudimui, bei pasižymi nepalyginamai geresniu sukibimu su paviršiais.

MS polimerų pagrindo medžiagos gali būti naudojamos ne tik kaip sukibimą gerinantis sluoksnis ar sandariklis, bet ir kaip ištisinė hidroizoliacija.

Hidroizoliacija MS polimerų pagrindu pasižymi savybėmis, kurios išskiria šias medžiagas iš kitų panašių produktų. Tačiau svarbiausios savybės – tai paprastas įrengimas ir didelis elastingumas, leidžiantis hidroizoliuoti net judančias konstrukcijos dalis ir trūkius.

Kompanija „Betosan“ siūlo hidroizoliaciją MS polimerų pagrindu „WODAFLEX LQ (TH)“.Šis produktas pasižymi geru patvarumu ir lankstumu net esant žemoms temperatūroms, UV spindulių poveikiui ir kitiems veiksniams. Taip pat medžiaga puikiai sukimba su įvairiais paviršiais ir gali būti pritaikoma daugybei problemų spręsti.

Šis produktas gali būti naudojamas tiek siūlių, ar vietinių pažeidimų sandarinimui, tiek ir ištisinės membranos įrengimui požeminėse konstrukcijose. Taip pat „WODAFLEX LQ (TH)“ gali pilnai pakeisti įprastas elastingas juostas, naudojamas siūlių ar tarpų tarp konstrukcijos elementų sandarinimui.

Išvados

Medžiagos MS polimerų pagrindu gaminamos nuo aštuntojo dešimtmečio, tačiau plačiai naudoti pradedamos tik dabar. Nepaisant to, jos užima tvirtą poziciją tarp kitų sandariklių bei sukibimą gerinančių medžiagų. Kombinuodami geriausias poliuretanų ir silikonų savybes, MS polimerų produktai lenkia kitas medžiagas hidroizoliavimo srityje. Daugybė panaudojimo atvejų įrodė šių medžiagų efektyvumą statybvietėse sprendžiant pačias sudėtingiausias problemas.